20.03.2023 16:00 9 Jakub Szumilas/PM

‘To śmieszne, bo to prawda!’ Zrobili skecz o trójmiejskiej komunikacji

Fot. Kabaret Pomoże/youtube.com

„Kto trójmiejską komunikacją jeździł, ten się w cyrku nie śmieje”, „To śmieszne, bo to prawda!” – komentują skecz lokalnego kabaretu mieszkańcy Pomorza. Występ trafił do sieci i w tydzień nabił już ponad 130 tys. wyświetleń.

Kabaret Pomoże z przymrużeniem oka opowiada o taryfie biletowej w aglomeracji trójmiejskiej. Jego członkowie stworzyli skecz, który pokazuje zawiłości związane z przemieszczaniem się po Trójmieście i okolicach.

My jesteśmy kabaretem, piszemy skecze jak zauważamy jakieś dziwności i śmieszności w świecie. Z naszej strony jest to żart. Skecz, żeby ludzie się uśmiechnęli, aby poczuli się dobrze. Skecz napisał kolega Radek z kabaretu i to on zauważył te dziwności - tłumaczy Jakub Sochecki, członek Kabaretu Pomoże.

To typowy przykład tego że najlepsze scenariusze pisze życie.

Można powiedzieć, że życie napisało skecz, ale na przykład ja nie poruszam się komunikacją. Niektóre żarty musiały być mi tłumaczone, abym zrozumiał jak to wygląda - dodaje Jakub Sochecki.

Kabaret Pomoże został założony w Gdańsku w ubiegłym roku, tworzą go Marta, Kuba i Radek.

W komentarzach artyści są chwaleni za podejście do tematu, ale też widzowie zwracają uwagę na kolejną opcję biletową, która niebawem ma u nas zagościć, a konkretnie mowa tu o "Fali". Jak czytamy w komentarzach, wiele osób ma spore obawy, że to tylko skomplikuje aglomeracyjny taryfikator. Możemy przeczytać m.in.: "Wejdzie fala, będzie jeszcze śmieszniej. Tylko nie dla pasażerów."

Widać, że mimo iż artyści chcieliby tylko bawić innych, to poruszony przez nich temat skłania do dyskusji i przemyśleń.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...