19.03.2023 08:00 24 PM

Piekarnia stanęła w płomieniach. Właściciele nieśli pomoc, teraz sami jej potrzebują

Fot. zrzutka.pl

Rodzinny dorobek stanął w płomieniach, straty są dopiero szacowane, ale już teraz wiadomo, że będą ogromne. Przyda się każda pomoc.

Przypomnijmy, w miniony czwartek w centrum Wejherowa palił się budynek piekarni i trzy samochody. Dwóch pracowników piekarni doznało oparzeń podczas ewakuacji z płonącego obiektu. Jedna z nich trafiła do szpitala.

Więcej informacji: Pożar w Wejherowie: Ucierpiały dwie osoby

Rodzinny dorobek stanął w płomieniach, straty są dopiero szacowane, ale już teraz wiadomo, że będą ogromne - ruszyła pomoc dla pogorzelców.

Zrzutkę założyła grupa ludzi, którzy pomagają w naszym regionie, czyli "Widzialna ręka Wejherowo, Reda, Rumia". Jak piszą, wcześniej to właściciele piekarni nieśli pomoc, teraz sami jej potrzebują.

Dobro wraca - tak powtarzaliśmy Wam przy każdym poście, przy każdej przyczepce, przy każdym Waszym odruchu dobrego serca, którego celem było pomóc tym, którzy najbardziej tego potrzebowali. Dzisiaj mamy okazję zrealizować te słowa, pokazać, że to nie był pusty frazes, który dobrze brzmi. Nie zostawiamy samych tych, którzy pomagają - piszą organizatorzy zbiórki.

Piekarnia "Kaszub" - podczas pandemii to m.in. oni podzielili się tym co mają, bo inni mieli mniej.

Wspierali bezpłatnie swoim pieczywem tych, którym go brakowało, odpowiedzieli na nasz apel i dostarczali swoje wyroby za darmo do organizacji pomocowych oraz zwykłych ludzi. Do tych zamkniętych w domu. Do tych, których z różnych przyczyn nie było stać na chleb. Dzisiaj to oni mają mniej - czytamy w opisie zrzutki.

"Jeśli chociaż każdy z nas wrzuci na zrzutkę za ten przysłowiowy chleb, to coś uzbieramy prawda? Nie zostawiamy swoich? Trzymamy się razem?"

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/7msnzj?utm_medium=social&utm_source=messenger&utm_campaign=sharing_button#wplacajacy


Czytaj również:

Komentarze

W trakcie ciszy wyborczej dodawanie i przeglądanie komentarzy jest zablokowane.