17.03.2023 10:38 8 WH

Pożar w Wejherowie: Ucierpiały dwie osoby

Fot. Czytelnik Nadmorski24

Powracamy do czwartkowego pożaru – w centrum Wejherowa palił się budynek piekarni i trzy samochody. Dwóch pracowników piekarni doznało oparzeń podczas ewakuacji z płonącego obiektu. Jedna z nich trafiła do szpitala.

Strażacy przed godziną 19:00 otrzymali zgłoszenie o pożarze przy ul. 3 Maja w Wejherowie.

Zobacz także: ’Szyby się zatrzęsły’. Pożar w centrum Wejherowa

Na miejsce zdarzenia zadysponowanych zostało łącznie siedem zastępów straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce strażacy zastali rozwinięty pożar budynku i trzech pojazdów zaparkowanych przy rampie załadunkowej – relacjonuje st. kpt. Mirosław Kuraś, oficer prasowy KP PSP w Wejherowie.

Dwie osoby – pracownicy piekarni – same zdołały uciec z obiektu. Niestety, w trakcie ewakuacji doznali oparzeń.

Pierwsze działania strażaków polegało na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podjęciu działań gaśniczych i pomocy tym dwóm osobom. Jedna osoba ze względu na doznane obrażenia została zabrana do szpitala – dodaje Kuraś.

Fot. Czytelnik Nadmorski24 Fot. Czytelnik Nadmorski24 Fot. Czytelnik Nadmorski24 Fot. Czytelnik Nadmorski24 Fot. Czytelnik Nadmorski24 Fot. Czytelnik Nadmorski24 Fot. Czytelnik Nadmorski24 Fot. Czytelnik Nadmorski24

Po ugaszeniu ognia, strażacy wykonali niezbędne prace rozbiórkowe w celu dotarcia do zarzewi ognia i sprawdzili cały obiekt.

Z sąsiedniego budynku na czas akcji ewakuowano mieszkańców, łącznie sześć osób.

Działania zakończyły się kilka minut po północy. Strażacy pracowali około 5 godzin.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...