18.03.2023 08:00 16 PM/Norda FM

W Redzie powstał sklep charytatywny

Fot. Fundacja Wspierania Razem po Sukces

Kilka dni temu w Redzie otwarto pierwszy w mieście sklep charytatywny. To kolejne po Wejherowie takie miejsce na mapie powiatu wejherowskiego, za które odpowiada Fundacja Wspierania Razem po Sukces.

Sklepy charytatywne zajmują się sprzedażą przeważnie rzeczy używanych przekazanych organizacji w akcie darowizny i są prowadzone oraz obsługiwane przez wolontariuszy. Ze względu na niskie koszty prowadzenia biznesu oraz brak kosztów pozyskania towaru oferują artykuły w bardzo przystępnych cenach.

Redzki sklep charytatywny to też nowe miejsce pracy i możliwość praktyk dla osób z niepełnosprawnościami. Cały dochód ze sklepu przeznaczony będzie na cele statutowe fundacji.

Na miejscu znajduje się również kiermasz prac powstałych w ramach Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wejherowie. Ich kupno wspiera młodych ludzi na co dzień zdobywających na nich nowe umiejętności.

Sklep charytatywny w Redzie mieści się przy ulicy Jana Pawła II. Przypomnijmy, że tego typu placówka działa też w Wejherowie przy ulicy Sobieskiego 252.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...