16.03.2023 12:30 16 PM

Rumianin domaga się poprawy bezpieczeństwa na przejściu przy szkole

Fot. Czytelnik

Mieszkaniec Rumi od roku stara się o poprawę bezpieczeństwa przy Szkole Podstawowej nr 10 w Rumi. „Ja nie walczę o swoje bezpieczeństwo, a o dzieci chodzące do tej szkoły, by im się nic złego nie stało” – napisał nasz Czytelnik. Jak informuje miasto, posiada już dokumentację techniczną dotyczącą doświetlenia przejścia.

Mieszkaniec Rumi walczy o poprawę bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych przy jednej ze szkół podstawowych w Rumi.

Potrzebne jest ustawienie kamery monitoringu miejskiego podłączonego do systemu miejskiego, przebudowa już istniejącego przejścia dla pieszych, by uniemożliwić kierowcom znaczne przekraczanie prędkości w tym miejscu i poprawę oświetlenia – napisał Czytelnik.

Jak podaje rumski ratusz, jeszcze w 2022 roku urząd miasta zlecił wykonanie dokumentacji technicznej umożliwiającej doświetlenie przejścia dla pieszych zlokalizowanego przy Szkole Podstawowej nr 10 w Rumi.

Aktualnie dokumentacja jest gotowa. W planach jest również wprowadzenie dodatkowych elementów wpływających na poprawę bezpieczeństwa, takich jak: podświetlane znaki, monitoring obsługiwany przez straż miejską oraz wyniesiona tarcza skrzyżowania. Wszystkie te elementy zostały ujęte we wniosku o rządowe dofinansowanie, który zostanie złożony w ramach programu „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”. W przypadku nieotrzymania dofinansowania, miasto z własnych pieniędzy zrealizuje pierwszy etap tej inwestycji polegający na wykonaniu doświetlenia przejścia dla pieszych – informuje miasto.

Fot. Czytelnik Fot. Czytelnik Fot. Czytelnik Fot. Czytelnik Fot. Czytelnik

Mieszkaniec domaga się konkretnych informacji na temat przejścia dla pieszych, jak mówi obecna jego konstrukcja może być zagrożeniem dla dzieci. „Czy dopiero jak wydarzy się jakaś tragedia, to ktoś zareaguje?” – pyta w rozmowie z naszą redakcją.

Uprzejmie proszę o zajęcie stanowiska, ale konkretnego, a nie mglistego i odsyłającego mnie do braku środków w kasie gminy, czy tez innego urzędu bo to nie jest żaden argument, bo chodzi o bezpieczeństwo dzieci codziennie chodzących do szkoły - około 450 dzieci. Sprawą zajmuję się od roku, bez efektu – napisał Czytelnik.

Jak podają rumscy urzędnicy, w ostatnich latach w okolicy Szkoły Podstawowej nr 10 miasto dokonało wyniesienia przejścia dla pieszych, dostawiono dodatkowe znaki ostrzegające, że przejście dla pieszych jest często uczęszczane przez dzieci, ustawiono słupki uniemożliwiające zatrzymywanie się pojazdów przy przejściu dla pieszych oraz oddano do użytkowania obszerny zmodernizowany parking, który znajduje się około 100 metrów od szkoły.

Władze miasta przeanalizują także inne rozwiązania mogące zwiększyć bezpieczeństwo w tym rejonie. Audyty związane z poziomem bezpieczeństwa i stanem oznakowania drogowego są w Rumi regularnie przeprowadzane na wniosek urzędników, radnych czy mieszkańców - informuje rumski ratusz.

Jak dodają urzędnicy, zgłoszenie dotyczące tego konkretnego przejścia dla pieszych również zostanie zweryfikowane.

Przypominamy, że czekamy na Państwa sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...