16.03.2023 11:30 2 JD

Derby powiatu wejherowskiego na Wzgórzu Wolności

źródło: Gryf Wejherowo / facebook

Przed zawodnikami Gryfa Wejherowo i Wikędu Luzino starcie nie tylko o ligowe punkty, ale również o prestiż w regionie – w końcu są to derby powiatu wejherowskiego. Gryf do rywalizacji przystąpi po cennym zwycięstwie nad Jaguarem Gdańsk w poprzedniej kolejce. Luzinianie w 21 serii spotkań nie grali, ponieważ ich mecz z Wierzycą Pelplin został odwołany z powodu złego stanu boiska.

Gryf zajmuje aktualnie 6. miejsce w ligowej tabeli, Wikęd od dłuższego czasu jest liderem rozgrywek czwartej ligi i każde kolejne zwycięstwo przybliżać będzie podopiecznych trenera Macieja Plińskiego do awansu do wyższej klasy rozgrywkowej:

W każdym meczu walczymy o 3 punkty. Wejherowo to trudny teren, aczkolwiek jesteśmy pełni nadziei i liczę, że dobrze ten mecz się dla nasz ułoży. Na pewno w meczu z Gryfem nie zagra podstawowy obrońca Przemysław Kostuch, który dochodzi do pełni zdrowia po zabiegu, reszta kadry jest zdrowa i gotowa na derbowe spotkanie - mówi Maciej Pliński trener Wikędu Luzino

Gryf Wejherowo udowadniał już kilkukrotnie, że przydomek "rycerze wiosny" jest w ich przypadku adekwatny i żółto-czarni w drugiej części sezonu zaczną gonić drużyny z czuba tabeli:

Dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy do rundy wiosennej, więc dobrze się czujemy. Jesteśmy nastawieni bojowo bo to są derby i mam nadzieję, że wygramy ten mecz. Naszym celem jest zakończenie sezonu w pierwszej trójce, to jest nasze założenie i do tego będziemy dążyli - mówi Dariusz Mikołajczak prezes WKS Gryf Wejherowo.

Szansa na wykonanie kolejnego kroku do osiągnięcia tego celu przed Gryfitami już w sobotę o 15, wtedy też na Wzgórzu Wolności w Wejherowie rozpocznie się derbowe starcie Gryfa Wejherowo i Wikędu Luzino.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...