16.03.2023 08:00 15 PM/KMP Sopot

Ukrainiec kradł drogie perfumy. Doigrał się

Fot. KMP Sopot

Ukradł ze sklepu flakon perfum za ok. 150 złotych, a gdy dwa dni później wrócił na miejsce został rozpoznany i ujęty przez pracowników. Jednak to był dopiero początek kłopotów 35-letniego Ukraińca.

Kilka dni temu (13 marca) sopoccy policjanci zostali wezwani do sklepu, gdzie pracownicy ujęli sprawcę kradzieży. Funkcjonariusze ustalili, że dwa dni wcześniej mężczyzna ukradł ze sklepu flakon perfum o wartości ok. 150 złotych i gdy wrócił na miejsce kradzieży został przez nich rozpoznany.

Interweniujący policjanci wylegitymowali sprawcę kradzieży i ustalili, że to 35-letni obywatel Ukrainy. Jak się okazało, to był dopiero początek jego kłopotów… W trakcie interwencji funkcjonariusze znaleźli w kieszeni spodni 35-latka zawiniątko z amfetaminą. Ponadto w jego plecaku znaleźli niewypełnione karty zaświadczeń i orzeczeń lekarskich z pieczęciami lekarzy, a także niewypełnione zapytania o udzielenie informacji o osobie z pieczęciami Ministerstwa Sprawiedliwości i informacją, że osoba nie figuruje w krajowym rejestrze karnym - informuje sopocka policja.

Fot. KMP Sopot

W plecaku znajdowała się też część dokumentów wypełnionych na dane mężczyzny. Policjanci zabezpieczyli znalezioną substancję oraz wszystkie dokumenty i zatrzymali 35-latka, który w przeszłości był notowany za oszustwa. Po nocy spędzonej w policyjnej celi obywatel Ukrainy został doprowadzony do prokuratury.

Na podstawie zebranych dowodów prokurator ogłosił mu zarzut posiadania amfetaminy oraz czynienia przygotowania do popełnienia przestępstwa podrobienia lub przerobienia dokumentów w celu użycia ich za autentyczne. Po przesłuchaniu zastosował też wobec niego dozór policyjny polegający na osobistym stawiennictwie dwa razy w tygodniu w jednostce policji oraz obowiązku informowania o zamierzonym wyjeździe trwającym więcej niż 7 dni - dodaje policja.

Za te przestępstwa podejrzany odpowie teraz przed sądem. 35-latek odpowie też przed sądem za kradzież perfum. Policjanci ogłosili mu zarzut kradzieży i w tej sprawie skierują do sądu wniosek o jego ukaranie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...