19.03.2023 15:00 5 PM/mat.pras.

Pierdzizupka, opadające portki i potwory, czyli o Kaszubach dla dzieci. Trwa zbiórka na projekt

mat.pras.

Stwory i potwory, pierdzizupka i inne smrodki, opadające portki, magiczny kotek, diabelski piesek, kaszubskie słówka i niesamowite przygody Józka i Jagódki… czyli Kaszubaki. Trwa zbiórka społecznościowa na wydanie książki o Kaszubakach, czyli stworach z kaszubskiej paki.

Kaszubaki to paczka niesfornych stworów z dawnych pomorskich wierzeń – stolem, mòrzëca, klabaternik, grzenia, góstk i straszek. Mieszkają w Luźnych Bùksach, wiosce znanej z tego, że jej mieszkańcom często spadają portki. To one są bohaterami dziewięciu bajek zawartych w książce oraz gry fabularnej. Przyjaźnią się z dziećmi – Jagódką i Józkiem, z którymi powstrzymują zakusy złego czarta Pùrtka. Pełne humoru, akcji i życiowej mądrości opowieści wprowadzają czytelników w tajemniczy świat kaszubskiego folkloru - opisuje autor książki Andrzej Lanc.

Wydanie książki można wesprzeć na tej stronie.

„Kaszubaki” są dedykowana dzieciom w wieku 6-12 lat i rodzicom.

Książka prezentuje nowe podejście do promocji Kaszubszczyzny – nowoczesne, atrakcyjne, przyciągające uwagę dzieci. Jednocześnie, sam będąc Kaszubem z dziada pradziada, prezentuję w książce mieszkańcom regionu i ich gościom jego wyjątkowe tradycje i symbole, jak gryf, tabaka, chąśnicy, pomeranka, szanty, oraz unikatowość topograficzną, łączącą morze, lasy, jeziora, wydmy, tereny podmokłe i góry - dodaje Andrzej Lanc.

Więcej informacji na stronie internetowej Kaszubaków tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...