15.03.2023 13:30 21 PM/KPP Wejherowo

Z dostawczaka wypadały przedmioty. Jechali nim złodzieje krawężników

Zdjęcie ilustracyjne/UM Wejherowo

Policyjny patrol w nocy w poniedziałek w Wejherowie zatrzymał czterech mężczyzn w związku z kradzieżą betonowych krawężników. Sprawcy zostali przewiezieni do wejherowskiej komendy.

W poniedziałek w nocy policjanci prewencji otrzymali zgłoszenie, że na jednej z ulic kręcą się mężczyźni, którzy prawdopodobnie kradną materiały budowlane, w tym betonowe krawężniki.

Natychmiast we wskazane miejsce pojechali policjanci, którzy zauważyli samochód dostawczy jadący ulicą, a z niego w czasie jazdy, ze skrzyni ładunkowej wypadały na drogę różne przedmioty. Natychmiast mundurowi zatrzymali samochód do kontroli. Wewnątrz znajdowali się czterej mężczyźni w wieku od 29 do 41 lat, a razem z nimi na skrzyni ładunkowej samochodu znajdowały się 45 sztuki ukradzionych obrzeży (krawężników) oraz dwie palety - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do wejherowskiej komendy. Zostali przesłuchani oraz usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży mienia.

Przestępstwo kradzieży jest zagrożone karą od 3 miesięcy nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...