19.03.2023 09:00 30 PM/UM Gdynia

'Wojenna' inwestycja w Gdyni

Fot. PGZ Stocznia Wojenna

Na Oksywiu za nieco ponad rok powstanie jedna z najwyższych w Europie hal kadłubowych. W planach jest też nowoczesna hala produkcyjna, remont stoczniowych nabrzeży i budowa nowych placów składowych, z których będzie korzystać PGZ Stocznia Wojenna. Podpisano już umowę z wykonawcą inwestycji - czytamy na stronie gdyńskiego urzędu miasta.

PGZ Stocznia Wojenna zapowiada rozwój i rozbudowę swojej infrastruktury.

— Spółka, która w ostatnich latach brała udział m.in. w budowach nowych okrętów dla polskiej Marynarki Wojennej teraz liczy się z nowymi wyzwaniami – także tymi związanymi z wizytami okrętów NATO w gdyńskim porcie – i rusza z poważnymi inwestycjami na Oksywiu.

Inwestycja ma się zakończyć najpóźniej do czerwca 2024 roku.

W ramach projektu ma powstać nowa hala kadłubowa, która ma być najwyższą konstrukcją tego typu w kraju i jedną z najwyższych w całej Europie. Oprócz tego wybudowana zostanie nowa hala produkcyjna na potrzeby PGZ Stoczni Wojennej, zostaną przebudowane place składowe i wewnętrzne drogi.

Powodem realizacji inwestycji jest program „Miecznik”, czyli budowa trzech nowoczesnych fregat dla polskiej Marynarki Wojennej, szczególnie ważnych w kontekście obecnej sytuacji międzynarodowej (wojna w Ukrainie).


Czytaj również:

Komentarze

W trakcie ciszy wyborczej dodawanie i przeglądanie komentarzy jest zablokowane.