10.03.2023 13:00 7 WH/TTM

'Chodzi o bezpieczeństwo'. Nowe stroje dla policjantek na motocyklach

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Policjantki z puckiej komendy otrzymały motocyklowe mundury. Miasto Puck przeznaczyło na ten cel kilkanaście tysięcy złotych. „Chodzi o ich bezpieczeństwo i te stroje dają taką gwarancję” – mówi komendant podinsp. Beata Nienadowska.

W Dzień Kobiet dwie policjantki z powiatowej komendy otrzymały wyjątkowy prezent – stroje motocyklowe.

Preferuję, aby mniejsze pojazdy po Pucku krążyły, bo mogą w każdy zakamarek wjechać. Jesteśmy małym miastem, a w zakamarkach różne rzeczy się dzieją. Motory, rowery, innego typu pojazdy, nawet hulajnogi, są bardziej wskazane niż samochody – mówi Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka.

Miasto przekazało na ten cel kilkanaście tysięcy złotych.

Chodzi o ich bezpieczeństwo i te stroje dają taką gwarancję. Dziękujemy pani burmistrz, że dofinansowała nas w tej kwestii i puszczamy na drogi po raz pierwszy w historii powiatu dziewczyny na motocyklach. Na tych motocyklach w sezonie letnim jest szybciej dotrzeć do miejsca zdarzenia, a poza tym łączą swoją pasję ze służbą. Bo w życiu prywatnym także jeżdżą na motocyklach – wyjaśnia podinsp. Beata Nienadowska, komendant puckiej komendy.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Stroje wykonane są z materiału gore-tex, ponadto wzmacniane są na łokciach, kolanach i plecach.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...