12.11.2011 22:03 0

Remisowa przeprawa z Cartusią

Czterech minut zabrakło Gryfowi Orlex Wejherowo do wywiezienia z Kartuz trzech punktów. W 16. kolejce spotkań III ligi Bałtyckiej wejherowianie zremisowali z Cartusią 1:1. Bramki zdobyli: Paweł Sobczyński (33') dla Gryfa i Jakub Hofman (86') dla gospodarzy.

Sobotnie spotkanie nie było łatwą przeprawą dla podopiecznych trenera Grzegorza Nicińskiego. Gryfici wyszli na mecz bardzo zmotywowani, przewagę mieli jednak tylko w pierwszej odsłonie pojedynku. Już w 3 minucie żółto – czarni byli blisko objęcia prowadzenia, Łukasz Krzemiński z 13 metrów uderzył obok słupka bramki. To był początek wzmożonych ataków drużyny gości, które dały spodziewany efekt w 33 minucie, zamieszanie w polu karnym wykorzystał obrońca Paweł Sobczyński i dzięki jego strzale przyjezdni wygrywali 1:0. W drugich 45 minutach inicjatywę przejęli piłkarze Cartusi, natomiast wejherowianie nie potrafili przedrzeć się przez defensywę biało – niebieskich. Mimo mądrej i zachowawczej gry nie udało się wiceliderowi z Wejherowa utrzymać korzystnego wyniku do końca spotkania. W 86 minucie nie upilnowany w polu karnym Jakub Hofman mocnym mierzonym strzałem z 11 metrów nie dał szans na obronę Adamowi Dudzie. W końcówce obie ekipy próbowały jeszcze swoich sił w atakach ofensywnych, jednak żadne z nich nie zakończyły się strzeleniem bramki, która dała by trzy punkty. Bliżej była Cartusia, w 91 minucie jeden z zawodników gospodarzy trafił w słupek. Do końca przedłużonej rundy jesiennej została jeszcze jedna kolejka. Za tydzień w Wejherowie gryfici zmierzą się z drużyną Gryfa Słupsk. Początek w najbliższą sobotę o godzinie 14.00. Po 16 meczach w lidze Gryf Orlex Wejherowo zajmuje drugie miejsce w tabeli ze stratą czterech punktów do Kotwicy Kołobrzeg.

Gryf: A. Duda – A. Kochanek, P. Sobczyński, P. Politowski, J. Felisiak, T. Kotwica, P. Kołc, G. Gicewicz (B. Oleszczuk 80'), Ł. Krzemiński (B Tatarczuk 46'), M. Toporkiewicz, R. Szudrowicz (K. Wicki 58')