01.03.2023 19:44 128 PM

Uwaga! Woda na kilku ulicach w Wejherowie nie nadaje się do spożycia

Jak poinformował na swojej stronie wejherowski Sanepid woda na kilku ulicach w Wejherowie nie nadaje się do spożycia oraz celów gospodarczych ze względu na zanieczyszczenie mikrobiologiczne tj. obecność bakterii gr. coli, Escherichia coli, Enterokoków.


AKTUALIZACJA 2 marca godz. 8:30

Jak poinformował PEWIK obecnie beczkowozy znajdują się: ul. Przemysłowa 5, ul. Narutowicza róg ul. Derdowskiego, ul. Ofiar Piaśnicy 5 za Lidlem, ul. Przemysłowa róg ul. Tartacznej.

Obecnie 5 tys. mieszkańców Wejherowa nie ma dostępu do wody, która nadaje się do spożycia.


AKTUALIZACJA godz. 20:20

Jak poinformował nas PEWIK, jutro od godzin porannych na ulicy Przemysłowej ma zostać podstawiony beczkowóz z wodą dla mieszkańców.

Komunikat dotyczy strefy zaopatrzenia w wodę ograniczonej ulicami: Nanicka, Przemysłowa i I Brygady Pancernej WP oraz ul. Tartaczna.

W związku z otrzymaniem w dniu 01.03.2023r. wyników badań wody pobranej w dniach 23.02.2023r. - 27.02.2023r. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wejherowie stwierdza brak przydatności wody do spożycia z wodociągu publicznego Wejherowo ze względu na zanieczyszczenie mikrobiologiczne tj. obecność bakterii gr. coli, Escherichia coli, Enterokoków - podaje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wejherowie.

Woda nie nadaje się do spożycia oraz celów gospodarczych, nadaje się tylko i wyłącznie do spłukiwania sanitariatów.

Czasowo dodaje się do wody wodociągowej w mieście Wejherowo środek dezynfekcyjny tj. podchloryn sodu – w ilości gwarantującej utrzymanie w kurkach konsumentów chloru wolnego na poziomie nie wyższym niż 0,3 mg/l - poinformował Sanepid.

Administrator wodociągu tj. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. prowadzi działania celem doprowadzenia jakości wody do obowiązujących wymagań w tym dezynfekcję sieci wodociągowej.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. ul. Witomińska 29, 81-311 Gdynia zapewnia zastępcze źródło zaopatrzenia w wodę do spożycia dla mieszkańców ww. strefy zaopatrzenia w wodę - czytamy w komunikacie.

Informacja dotycząca jakości wody obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...