20.02.2023 14:00 25 PM

Mężczyzna miał zaczepić chłopca pod szkołą - sprawę bada policja

Fot. Facebook SP nr 6

„Uczeń z klasy drugiej został zaczepiony przez mężczyznę, który poruszał się białym samochodem. Sprawa została zgłoszona na policję” - dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie wysłała ostrzeżenia do rodziców. W ten sposób uczula ich na niebezpieczne zdarzenia.

Do zdarzenia miało dojść w miniony piątek (17 lutego) około godziny 8:10 przy ulicy Śmiechowskiej w Wejherowie przed wejściem do Szkoły Podstawowej nr 6. Jak informuje dyrekcja szkoły, uczeń drugiej klasy miał zostać zaczepiony przez mężczyznę, który poruszał się białym samochodem.

Uczeń uciekł przed nieznajomym na teren szkoły. Proszę wszystkich rodziców, by przeprowadzili rozmowy ze swoimi dziećmi na temat właściwego zachowania się w sytuacji, gdy zaczepia je obca osoba – czytamy w komunikacie do rodziców.

Informacja o zdarzeniu została zgłoszona na policję.

Policjanci otrzymali zgłoszenie i prowadzą czynności w tej sprawie – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Sprawą zajmuje się Komenda Powiatowe Policji w Wejherowie. Rozmawiamy z uczniami o bezpiecznej drodze do szkoły, to jest nasz priorytet - mówi Piotr Litwin, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie.

Jak informuje szkoła, wszystkie niepokojące zgłoszenia uczniów należy niezwłocznie przekazywać pedagogom lub dyrekcji.

Proszę również, by zapewnili Państwo swoim pociechom bezpieczne dotarcie i powrót ze szkoły. Uczniowie powinni poruszać się w grupie – informuje placówka.

Przypominamy, że czekamy na Państwa sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...