19.02.2023 11:28 0 PM

Grając w siatkówkę uczcili 103. rocznicę Zaślubin Polski z Morzem

Fot. Karina Labuda/TTM

W Pucku na sportowo celebrują kolejną rocznicę Zaślubin Polski z Morzem. Odbywa się tam Turniej Piłki Siatkowej.

Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM

Zawody rozpoczęły się w piątek od rozgrywek drużyn szkolnych. W sobotę do rywalizacji przystąpili zawodnicy i zawodniczki z kategorii wiekowej junior młodszy, a w niedzielę turniej zakończą zmagania młodzików i młodziczek.

Czytaj również: 103. rocznica Zaślubin Polski z Morzem w Pucku

Od 30 lat w ramach Zaślubin Polski z Morzem organizujemy ten turniej. Dzisiaj mamy turniej młodzika, są trzy zespoły z Lęborka, Dębogórza i Pucka. Wczoraj wygrał zespół z Lęborka - mówił dla Twojej Telewizji Morskiej Jarosław Stajewski, sekretarz klubu MKS Korab Puck.

Turniej Piłki Siatkowej z okazji 103. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem odbywa się w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Pucku przy ulicy Lipowej 3c.

Przypomnijmy, że 10 lutego 1920 r. gen. Józef Haller na czele wojsk Frontu Pomorskiego dotarł do Pucka - jedynego wówczas portu II Rzeczypospolitej. Haller dokonał symbolicznych zaślubin Polski z morzem wrzucając do wody pierścień otrzymany od Polonii Gdańskiej. Był to symboliczny akt objęcia przez Polskę Bałtyku w posiadanie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...