Politycy nie zabijajcie polskich mediów

18.02.2023 17:00 14 PM

100 odcinków, ponad 720 km, czyli Bieg Dookoła Kaszub

Zdjęcie ilustracyjne/Fot. pixabay.com

To pierwsze takie wydarzenie w Polsce. Bieg Dookoła Kaszub odbędzie się pod hasłem: „Śladami Aleksandra Majkowskiego”. Potrwa dziewięć dni, a trasy podzielone na około 100 odcinków, liczyć będą łącznie ponad 720 km.

Wydarzenie rozpocznie się 29 kwietnia i potrwa 9 dni.

Bieg Dookoła Kaszub Śladami Aleksandra Majkowskiego to nie tylko sportowe wydarzenie, ale przede wszystkim społeczne. Odbędzie się w dniach od 29 kwietnia do 7 maja 2023 i będzie miał na celu promowanie kultury kaszubskiej i jej piękna. Trasa biegu, która ma liczyć około 720 kilometrów, przebiegać będzie wokół Kaszub, pokazując wszystkim zainteresowanym nie tylko wspaniałą przyrodę, ale także historię i kulturę regionu – informuje organizatorzy wydarzenia Kaszuby Biegają.

Będzie można przebiec wszystko lub zapisać się na jeden odcinek np. 5-kilometrowy obok swojego domu i również cieszyć się z uczestnictwa w tej akcji.

Impreza ta jest bardzo ważna dla regionu i jego mieszkańców. Około 70 samorządów miejskich, gminnych i powiatowych już przystąpiło do biegu, co jest imponującą liczbą – podkreśla dyrektor Kaszuby Biegają Henryk Miotk.

mat.pras.

Bieg ma wystartować 29 kwietnia z Kartuz, trasa biegu będzie przebiegać między innymi przez Gdańsk, Sopot, Redę, Rumię, gminę Wejherowo, Wejherowo, Szemud, Luzino, gminę Puck, Hel, Jastrzębią Górę, Czarną Dąbrówkę, Sulęczyno, Potęgowo, Bytów, Czersk, Kościerzynę.

Więcej na temat biegu tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...