08.02.2023 16:00 3 PM/KWP Gdańsk

Włamali się do trzech budynków

Fot. policja

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do trzech opuszczonych budynków i kradzież z ich środka metalowych elementów i kabli wartych 40 tys. zł. Sprawcy już usłyszeli zarzuty w tej sprawie, a jeden z nich za popełnione przestępstwo odpowie w warunkach recydywy.

23 stycznia 2023 roku policjanci odebrali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do trzech opuszczonych budynków przy ul. Czyżewskiego w Gdańsku.

Sprawcy po uszkodzeniu drzwi weszli, do ich środka skąd ukradli m.in. grzejniki, kable elektryczne, lampy sufitowe, balustrady i głowice mosiężne. Zgłaszający wycenił straty na 40 tys. zł. Sprawą zajęli się policjanci z komisariatu w Oliwie - informuje gdańska policja.

Funkcjonariusze wykonali oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady oraz sporządzili dokumentację fotograficzną.

Policjanci przeprowadzili rozmowy z osobami, które mogą mieć informacje na temat zdarzenia oraz sprawców, a także zabezpieczyli i przeanalizowali zapisy z kamer monitoringu. Dzięki dobremu rozpoznaniu kryminalni ustalili tożsamość osób podejrzanych o to przestępstwo - czytamy na stronie gdańskiej policji.

W miniony poniedziałek policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 25 lat i przewieźli ich do komisariatu w Oliwie. Wczoraj podejrzani usłyszeli zarzut za kradzież z włamaniem. Zatrzymany 25-latek już wcześniej był karany za przestępstwa podobne, wiec za popełniony czyn odpowie w warunkach recydywy.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...