08.02.2023 15:00 19 WH

Będą światła na przejściu w Redzie, gdzie zginął 10-latek?

Fot. policja

Pod koniec ubiegłego roku na przejściu dla pieszych przy DK6 w Redzie doszło do śmiertelnego potrącenia 10-letniego chłopca. Zarządca drogi poinformował nas, że został złożony wniosek o zamontowanie sygnalizacji świetlnej w tym miejscu.

20 grudnia 2022 roku na ul. Wejherowskiej za skrzyżowaniem z ul. Drogowców w Redzie 62-letnia kierująca potrąciła dziecko, które przechodziło przez pasy.

10-latek został przetransportowany do szpitala. Niestety, po kilkunastu dniach zmarł.

Zobacz także: Nie żyje 10-latek potrącony na przejściu dla pieszych w Redzie

Jak relacjonują nasi Czytelnicy, na tym przejściu dla pieszych coraz częściej dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. Przechodnie są słabo widoczni dla kierowców. To pokazuje jeden z filmików, który przyszedł na naszą skrzynkę odbiorczą.

W sprawie bezpieczeństwa na pasach skontaktowaliśmy się z zarządcą drogi, czyli Zarządem Dróg Wojewódzkich w Gdańsku.

Po wypadku komisja badała miejsce tragedii.

Zobacz także: W wypadku zginął 10-letni chłopiec. Komisja badała miejsce tragicznego zdarzenia

Podczas oględzin nie stwierdzono jakoby bezpośrednią przyczyna zdarzenia była infrastruktura drogowa. Niemniej jednak został złożony wniosek do Zarządu Dróg Wojewódzkich o postawienie sygnalizacji świetlnej – mówi zastępca dyrektora ds. utrzymania dróg i mostów Anna Brzezińska-Michałejko.

Wniosek o sygnalizację został przekazany do Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego.

Przypominamy, że czekamy na Państwa sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...