07.02.2023 10:30 0 JD

Młodzi piłkarze rywalizowali w turnieju Wejher Cup

fot. TTM

Po dwóch latach przerwy powrócił cykl turniejów halowej piłki nożnej Wejher Cup. W pierwszej edycji zawodów w szranki stanęli zawodnicy urodzeni w roku 2011.

W hali sportowej popularnej "szóstki", czyli Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie odbył się dwudniowy (4 i 5 lutego) turniej, w którym udział wzięło 15 młodzieżowych drużyn z regionu:

Całkiem przyzwoita liczba. Widać, że po tych dwóch latach zawodnicy spragnieni są takich wydarzeń, udało się zaprosić drużyny między innymi z Gdańska, Gdyni czy terenów powiatu wejherowskiego i puckiego. Fajny, równy poziom zawodów, widać, że zawodnicy po tych dwóch latach przerwy spragnieni są udziału w takich wydarzeniach. Piłka halowa jest dla nich dobrym doświadczeniem, treningiem techniki i odskocznią od grania na świeżym powietrzu - mówi Dariusz German prezes WAPN Błękitni Wejherowo i organizator turnieju.

fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM

Rozgrywki podzielone były na dzień eliminacyjny oraz finały. Pierwszego dnia w trzech grupach rywalizowały zespoły i w zależności od zajętego miejsca trafiały do kolejnej grupy, gdzie rywalizowały z ekipami, które zajęły te same lokaty. Taki podział rozgrywek gwarantował wyrównany poziom meczów.

Zawsze odczucia z Wejherowa mamy pozytywne. Dobra organizacja, konkretne granie i blisko więc zawsze jesteśmy zadowoleni i nie mogliśmy się doczekać powrotu turnieju do Wejherowa - mówi Zbigniew Elwart trener AP Jedynka Reda.

Po dwóch dniach zmagań młodych piłkarzy najlepsza okazała się drużyna AP Jedynka Reda. Oprócz pucharów dla najlepszych drużyn przyznano również statuetki dla króla strzelców, najlepszego bramkarza i najbardziej wyróżniającego się zawodnika.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...