06.02.2023 10:30 2 PM/UM Gdynia

Na korcie obchodził swoje setne urodziny. Jest starszy od miasta, w którym mieszka

Fot. Zygmunt Gołąb/UM Gdynia

Jest nie tylko starszy od miasta, w którym mieszka, ale jest też najstarszym aktywnym tenisistą w Polsce, a także prawdopodobnie na świecie. Gdynianin Tadeusz Krzyszkowski w piątek (3 lutego) skończył 100 lat – czytamy na stronie gdyńskiego ratusza.

Na kortach tenisowych w Gdyni odbyła się uroczystość dla 100-letniego pana Tadeusza. Była to okazja nie tylko do odbycia partii tenisa z synem Tomaszem, ale i spotkania z władzami uczelni, w której przeze wiele lat pracował oraz włodarzami miasta.

Życzenia na korcie, w trakcie urodzinowej gry w tenisa, czcigodnemu jubilatowi złożyli prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek, Rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit oraz Prezes KT Arka Gdynia Radosław Szymanik – czytamy na stronie gdyńskiego urzędu miasta.

To bardzo szczególna uroczystość, kiedy oczekujemy na urodziny naszego miasta, które, przypomnę, nie ma jeszcze stu lat - powiedział portalowi gdynia.pl prezydent Wojciech Szczurek. - Spotkaliśmy się na korcie tenisowym, by wspólnie uczestniczyć w urodzinach 100-latka. Pan Tadeusz na korcie postanowił obchodzić swoje 100-lecie; gdynianin, wcześniej pracownik Państwowej Szkoły Morskiej, w fantastycznej formie dzisiaj świętował swoje urodziny dowodząc, że w zdrowym ciele zdrowy duch - myślę, że nas wszystkich inspirując do zdrowego trybu życia, bo to może sprawić, że każdy z nas doczeka swoich setnych urodzin, uprawiając aktywnie sport - podkreślił Wojciech Szczurek. 

Tadeusz Krzyszkowski urodził się w 1923 roku w Toruniu. Przygodę z tenisem rozpoczął 90 lat temu. Pan Tadeusz jest honorowym członkiem gdyńskiego Klubu Tenisowego Arka i cieszy się szczególnymi względami jako najstarszy polski aktywny tenisista. Z pasji do tenisa został trenerem, a jego trzej synowie: Wojciech, Andrzej i Tomasz byli medalistami Mistrzostw Polski, później także trenerami. 


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...