06.02.2023 09:00 12 WH/TTM

Zmiany w budżecie powiatu wejherowskiego

Fot. TTM

Za nami sesja Rady Powiatu Wejherowskiego. Radni obradowali nad kilkunastoma uchwałami, które dotyczyły zmian w budżecie, m.in. wprowadzono dofinansowanie z Polskiego Ładu na budowę drogi Sasino-Osetnik.

Sesja odbyła się w piątek (3 lutego).

Przedstawiliśmy plan realizacji na naszych drogach powiatowych. Za ubiegły rok to ponad 36 mln złotych, więc bardzo duża kwota, z czego znaczna część pochodzi z rządowych środków i z udziałem gmin, na terenie których były realizowane – wyjaśnia starosta wejherowski Gabriela Lisius.

Na sesji przedstawiono radnym także informacje z Powiatowego Urzędu Pracy czy stacji Sanepidu.

Ważnym punktem były zmiany w budżecie. Na realizację drogi Sasino-Osetnik otrzymano dofinansowanie z Polskiego Ładu w wysokości 4 mln złotych.

Zobacz także: Ponad 40 mln złotych na inwestycje powiatu wejherowskiego

Ponadto z budżetu państwa pojawiły się środki na program Erasmus i kształcenie uczniów z Ukrainy – około milion złotych. Spółka Polskie Elektrownie Jądrowe przeznaczyła 50 tys. złotych na wyposażenie jednej z pracowni w Elektryku.

Zobacz także: Nowa pracownia komputerowa w wejherowskim Elektryku

Do budżetu wprowadzono także środki z PEFRON-u na zaopatrzenie w sprzęt rehabilitacyjny, turnusy czy utrzymanie warsztatów terapii zajęciowych.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Radni przyjęli także uchwały w sprawie dofinansowania do zajęć sportowych i kulturalnych organizowanych przez Redę i Rumię.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...