05.02.2023 18:14 7 Kaja/gdynia.pl

Zostań przewodnikiem wolontariuszem w gdyńskim Muzeum Emigracji

Fot. Archiwum

Muzeum Emigracji w Gdyni poszukuje przewodników wolontariuszy. To ciekawa opcja dla pasjonatów historii oraz tych, którzy lubią kontakt z drugim człowiekiem.

Każdy zainteresowany taką formą wolontariatu przejdzie kurs przygotowawczy, by następnie móc oprowadzać chętnych po wystawie stałej. Takie spacery odbywają się w soboty i prowadzone są w języku polskim.

Wolontariusz przewodnicy muszą interesować się historią oraz ruchami migracyjnymi. Kandydaci nie mogą też mieć problemu z wystąpieniami publicznymi. Mile widziane są: znajomość języków obcych czy doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnościami.

Czas na zgłoszenie do tej formy wolontariatu jest do 12 lutego, a formularz zgłoszeniowy można znaleźć tutaj.

Co można zyskać wstępując w szeregi wolontariuszy przewodników? Realny wpływ na program muzeum, zagadnienia związane z ruchami ludności, doświadczenie w oprowadzaniu grup i współpracę z wyjątkowymi ludźmi. Muzeum zapewnia też przeszkolenie z tworzenia audiodeskrypcji, dodatkowe szkolenia, spotkania integracyjne i benefity.

Muzeum Emigracji w Gdyni zostało założone w lutym 2012 i udostępnione publiczności 16 maja 2015. Mieści się w historycznym budynku Dworca Morskiego przy Nabrzeżu Francuskim w gdyńskim porcie- skąd w okresie międzywojennym tysiące Polaków opuściły ojczyznę.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...