05.02.2023 15:39 6 Kaja/zrzutka.pl

#DRUGIDOM pomoże w usamodzielnieniu. Potrzebne środki na remont

Fot.zrzutka.pl/drugidom

Pod hasłem #DRUGIDOM kryje się miejsce dla dorosłych osób z autyzmem, w którym otrzymają szanse na bardziej samodzielne życie. Pod tym hasłem kryje się też spokój ich rodziców, którzy będą czuli się bezpieczniej, wiedząc, że ich dzieci przygotowują się do czasu, kiedy ich zabraknie.

Centrum Aktywizacji Zawodowej i Społecznej Dorosłych Osób z Autyzmem, które realizuje projekt mieszkania treningowego, działa od 2004 roku. Jest to jedno z niewielu miejsc w Polsce, które oferuje profesjonalną pomoc tym osobom. Dorosłe osoby w spektrum autyzmu ze względu na specyficzne problemy, z którymi się zmagają, nigdzie indziej nie zostałyby przyjęte.

Do celów przygotowania dorosłych osób z autyzmem do samodzielności, Gdynia przekazała mieszkanie przy ul. Władysława IV, które jednak wymaga remontu i zakupu odpowiedniego wyposażenia. Lokal ma trzy pokoje i powierzchnię użytkową 54m2. By mógł spełniać się jako #DRUGIDOM niezbędne są w nim prace, takie jak: cyklinowanie podłóg i wymalowanie wszystkich ścian i sufitów, całkowite wyremontowanie łazienki - położenie nowych kafli i montaż nowej armatury, całkowite wyremontowanie kuchni, wymiana drzwi wewnętrznych i ościeżnic, montaż drzwi wejściowych czy wykonanie stolarki w przedpokoju. Potrzebne jest też wyposażenie.

Fot.zrzutka.pl/drugidom Fot.zrzutka.pl/drugidom Fot.zrzutka.pl/drugidom Fot.zrzutka.pl/drugidom

By pomóc zrealizować ten cel uruchomiona została zrzutka, dzięki której udało się już zebrać 21 545 zł z niezbędnych 50 000 zł.

Pomóc można poprzez stronę


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...