05.02.2023 09:11 9 Kaja/pomorska.policja.gov.pl

Uchroniła seniora przed stratą pieniędzy

Fot.pomorska.policja.gov.pl

Gdyby nie ona senior z Gdyni straciłby oszczędności życia. Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku podziękował Jolancie Wieczorek – pracownicy jednej z gdyńskich placówek pocztowych.

Zdarzenie miało miejsce 11 stycznia, kiedy to ok. godz. 15.00 na stacjonarny numer 80-latka zadzwoniła kobieta, przedstawiająca się za policjantkę. Oświadczyła, że funkcjonariusze rozpracowują grupę osób, która okrada ludzi, a w jednym z mieszkań znaleziono dowód osobisty wystawiony na seniora. Następnie kobieta zapytała o posiadane środki pieniężne w banku.

Po uzyskaniu tych informacji przekazała rozmowę fałszywemu policjantowi, który potwierdził jej wersję, po czym połączyła się z 80-latkiem dzwoniąc na jego telefon komórkowy. Oszustka poleciła seniorowi, aby od razu poszedł do banku i wybrał pieniądze.

Zgodnie z instrukcją mężczyzna po wypłaceniu 14 tys. zł. poszedł na pocztę aby zrobić przekaz na wskazane przez kobietę konto. Podczas wizyty na poczcie, pracownica placówki zorientowała się, że ktoś próbuje oszukać 80-latka i zadzwoniła na policję. Dzięki temu mężczyzna nie stracił swoich oszczędności.

Fot.pomorska.policja.gov.pl Fot.pomorska.policja.gov.pl

Za tę czujność, profesjonalizm i zaangażowanie w obowiązki zawodowe, Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński, wręczył Jolancie Wieczorek pamiątkowy grawerton.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...