03.02.2023 14:30 71 PM/TTM

Chcą współpracować, by Prawo i Sprawiedliwość odeszło od władzy

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Przedstawiciele czterech partii demokratycznych rozmawiali o jednej liście wyborczej w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Spotkanie odbyło się w ramach 26. edycji „Wejherowskich Rozmów na Czasie”.

Spotkanie odbyło się w czwartek (2 lutego) w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Tematem rozmów były nadchodzące wybory parlamentarne i utworzenie jednej listy wyborczej partii opozycyjnych. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele czterech partii demokratycznych: PSL, Polska 2050, Lewica, Platforma Obywatelska.

Jesteśmy fundacją, która będzie starała się namówić przedstawicieli partii politycznych do wystąpienia w jednej liście wyborczej, aby te wybory wygrać – mówił dla Twojej Telewizji Morskiej Longin Skrzypiński, prezes Fundacji Wspólnie Do Demokracji.

W trakcie rozmów i dyskusji członkowie zaproszonych na wydarzenie opcji politycznych mieli możliwość zaprezentowania swojego stanowiska dotyczącego wspólnego wystartowania w wyborach parlamentarnych.

Chcemy rozmawiać o możliwości wspólnej listy do parlamentu. Jesteśmy nowymi ludźmi w polityce, partia jest nowa, więc takie spotkania są dla nas świetnym momentem, kiedy możemy powiedzieć coś o sobie, o naszym programie i liczymy na to, że zyskamy zrozumienie i sympatię - zaznacza Jacek Pałubicki z Polski 2050.

Po ostatnich sondażach widać, że wspólna lista jest korzystniejsza dla opozycji. Jako lokalne koło partii mamy nowego przewodniczącego, mamy dosyć sporo nowych członków. Rozszerzyliśmy kontakt z mieszkańcami Wejherowa, jaki i całego powiatu - wyjaśnia Marcin Bulczak, członek koła Platformy Obywatelskiej w Wejherowie.

Nowa Lewica jest zawsze otwarta na takie inicjatywy, po to, żeby demokracja zwyciężyła. Uważam, że decyzje będą zapadały na wyższym szczeblu, jesteśmy za tym, żeby ze wszystkimi współpracować, aby doprowadzić do tego, by Prawo i Sprawiedliwość odeszło od władzy - mówił dla Twojej Telewizji Morskiej Wojciech Muża, Nowa Lewica.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

"Wejherowskie Rozmowy na Czasie" to inicjatywa, która powstała w 2018 roku i od tego czasu cyklicznie organizowane są panele dyskusyjne z mieszkańcami.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...