02.02.2023 14:00 49 PM

Do tej pory stała niezagospodarowana. Co takiego powstało w hali w Orlu?

Fot. Czytelniczka

Hala w Orlu (gmina Wejherowo) przy ulicy Konopnickiej budzi wśród mieszkańców wiele niejasności. Obiekt od wielu lat był niezagospodarowany, teraz to miejsce ożyło i uruchomiono tam zakład.

Hala stoi w tym miejscu od wielu lat, jednak wcześniej była niezagospodarowana. Mieszkańcy zastanawiają się czy prowadzona tam działalność jest zgodna z prawem.

Jestem ciekawa, co takiego będzie w tej hali. Jeżdżą tam ciężkie samochody, a droga jest bardzo wąska – powiedziała nam mieszkanka Orla.

Jak udało dowiedzieć się naszej redakcji, w tym miejscu zaczął działać zakład z usługami szklarskimi.

Budynek stoi zgodnie z prawem. Właściciele nie prowadzą tam żadnej działalności, która jest niezgodna z prawem. Rozumiem, że dla mieszkańców duże samochody, które tam jeżdżą mogą być uciążliwe, ale prawo tego nie zabrania – mówi sołtys Orla Jacek Macholl.

Mieszkańców martwi również, że ciężarówki rozjeżdżają wąską, szutrową drogę.

Na drodze były dziury wyrównałem ją. Hala stała przez osiem lat, wynająłem ją i od połowy stycznia prowadzę tam usługi szklarskie. Zaproponowałem sąsiadom, że postawie betonowy płot rozdzielający teren zakładu od mieszkańców. Chcę się z nimi dogadać - mówi Krzysztof Gren, współwłaściciel zakładu.

Jak udało nam się ustalić w urzędzie gminy Wejherowo, tym roku planowane jest utwardzenie części ulicy Konopnickiej.

Przypominamy, że czekamy na Państwa sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...