Mundurowi spotkali się z seniorami z gminy Choczewo. Rozmawiano o oszustwach na tzw. wnuczka i funkcjonariusza oraz metodami uniknięcia kradzieży.
Do spotkania ze studentami Uniwersytetu III Wieku oraz Koła Emerytów i Rencistów doszło w ubiegłym tygodniu.
— W trakcie spotkania dzielnicowa oraz Kierownik Referatu Prewencji Komisariatu Policji dużo opowiadali o bezpieczeństwie seniorów ze szczególnym uwzględnieniem tematyki oszustw metodą na „wnuczka" i „funkcjonariusza”. Policjanci szczegółowo przedstawili sposoby działania sprawców tych przestępstw oraz wskazali najlepsze metody uniknięcia tego typu oszustw – mówi asp.sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.
[galeria]
Przestrzegano przed wpuszczaniem oszustów do domów oraz przed pochopnym zawieraniem umów na towary, których cena jest czasem wielokrotnie zawyżona.
Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.