30.01.2023 15:48 101 PM

Inwestor przedstawił swoje plany. Radni uznali wniosek spółki za bezzasadny

Fot. Marek Trybański/TTM

Spółka, która ma wybudować galerię handlową w Wejherowie miała możliwość przedstawienia swoich planów inwestycyjnych podczas sesji rady miasta. Przedstawiciele inwestora, chcieli zawrzeć ugody dotyczące między innymi nałożonych kar i przesunąć termin budowy. Radni nie chcą przesunięcia terminu budowy obiektu oraz nie zgadzają się na odstąpienie od kar umownych.

Podczas sesji rady miasta inwestor opowiedział o planach inwestycyjnych w miejscu gdzie miała powstać galeria Srebrna. Chodzi o teren w kwartale ulic: Wałowa, Srebrny Potok, Sienkiewicza w Wejherowie.

Ogrodzony, niezagospodarowany teren w centrum Wejherowa od lat wzbudza niemałe kontrowersje. W kwartale ulic Srebrny Potok, Św. Jana i Sienkiewicza do 2020 roku miała powstać galeria handlowa. Tak się nie stało. Za kilka dni temat był omawiany na specjalnie zwołanej sesji.

Czytaj więcej: 'To nie jest inwestycja miejska.' Co z Galerią Srebrna?

Sesja rozpoczęła się od przestawienia przez spółkę Park Wejherowo planów inwestycyjnych, a także wyjaśnień skąd wzięły się opóźnienia i problemy z inwestycją. Opóźnienia wynikały między innymi z przeciągających się decyzji środowiskowych, następnie pandemii, która wmusiła na spółce zmianę koncepcji.

Temat terenu w centrum miasta wywołał dyskusję i pytania wśród radnych.

Czytaj również: Kary dla inwestora. Co dalej z budową galerii w Wejherowie?

Ostatecznie głosowano nad projektem uchwały, która znajduje się poniżej:

Fot. Forum Obywateli Wejherowa Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Radni uznali wniosek dotyczący zawarcia ugód i przesunięcia terminu do wybudowania zarówno obiektów handlowych oraz drogi na działkach za bezzasadny. 14 radnych głosowało za, 2 się wstrzymało, a 4 nie oddało głosu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...