27.01.2023 12:00 7 PM/UM Puck

Ukradli pokrywy kilku studzienek w Pucku. Mówili, że je kontrolują

Zdjęcie ilustracyjne/Fot. pixabay.com

Na pięciu ulicach Pucka doszło do kradzieży pokryw studzienek. Złodzieje najprawdopodobniej podszywali się pod firmę kontrolującą stan studzienek, poruszali się samochodem.

Do kradzieży doszło w czwartek (26 stycznia) na skrzyżowaniu ulic Chopina i Mestwina, na skrzyżowaniu ulic Asnyka i Konopnickiej, na skrzyżowaniu ulic Mistrzowskiej i Szewskiej, na ulicy Asnyka (po lewej stronie za trafostacją), na ulicy Szewskiej przy numerze 8. łącznie zniknęło sześć pokryw. Straż miejska prosi o pomoc w namierzeniu sprawców.

Zwracamy się z prośbą do mieszkańców, którzy posiadają na swoich posesjach monitoring obejmujący poszczególne punkty o kontakt ze Strażą Miejską w Pucku pod numerem telefonu 695 604 138 – czytamy na stronie Pucka.

Tego samego dnia złodzieje podjęli próbę kradzieży pokrywy ze studni kanalizacyjnej na ulicy Mestwina przy Ośrodku Adaptacyjnym Razem. Finalnie pokrywa została porzucona na pasie zieleni, skąd straż miejska ściągnęła ją i ponownie zamontowała na miejscu.

Jeżeli ktokolwiek posiada kamery obejmujące swoim zasięgiem wszystkie wymienione punkty, prosimy o kontakt. Z relacji świadków wynika, iż złodzieje podszywali się pod firmę kontrolującą stan studzienek, poruszali się samochodem – informuje miasto.

Miasto apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, gdyż brak pokryw stanowi niebezpieczeństwo dla mieszkańców.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...