25.01.2023 12:32 45 PM

Rozkopany teren w centrum Wejherowa. Inwestor zabierze głos na sesji

Archiwum/Mieszko Weltrowski/TTM

Podczas sesji rady miasta powiedzą o planach inwestycyjnych w miejscu gdzie miała powstać galeria Srebrna. Chodzi o teren w kwartale ulic: Wałowa, Srebrny Potok, Sienkiewicza w Wejherowie.

Ogrodzony, niezagospodarowany teren w centrum Wejherowa od lat wzbudza niemałe kontrowersje. W kwartale ulic Srebrny Potok, Św. Jana i Sienkiewicza do 2020 roku miała powstać galeria handlowa. Tak się nie stało. Za kilka dni temat ma być omawiany na sesji.

W poniedziałek, 30 stycznia, o godz. 12.00 odbędzie się  w wejherowskim Ratuszu Nadzwyczajna Sesja Rada Miasta Wejherowa. W programie sesji znajduje się udzielenie głosu przedstawicielom Spółki Park Wejherowo Sp. z o. o. z siedzibą w Lublinie oraz przedstawienie stanowiska dotyczącego planów inwestycyjnych Spółki w kwartale ulic: Wałowa, Srebrny Potok, Sienkiewicza w Wejherowie – informuje miasto.

UM Wejherowo

Czytaj więcej: 'To nie jest inwestycja miejska.' Co z Galerią Srebrna?

Przypomnijmy, że w 2020 roku miała zostać otwarta galeria handlowa na osiedlu Srebrna w Wejherowie. Pierwsze doniesienia na ten temat pojawiły się ponad 8 lat temu. Nowy obiekt miał liczyć ponad 16 tys. m kw. powierzchni, a w środku miało znajdować się około 60 lokali. Ponadto w planach było wybudowanie parkingu na 300 samochodów.

Nieruchomość pod Galerię Srebrną jest w rękach prywatnych i jak informuje miasto, to jest odpowiedzialność i zobowiązanie właściciela, aby ją zabudować albo zapłacić karę.

Czytaj również: Kary dla inwestora. Co dalej z budową galerii w Wejherowie?

Według danych z października 2021 roku opublikowanych na stronie internetowej firmy konsultingowej, w centrum Wejherowa miałaby powstać nie galeria handlowa a park handlowy, w którym byłoby 50 sklepów. Obiekt miałby być wyposażony w parking na około 340 miejsc i ma zostać otwarty w 2023 roku.

Czytaj również: W centrum Wejherowa powstanie park handlowy?

Do dziś teren ten nie został zagospodarowany.


Czytaj również:

Komentarze

W trakcie ciszy wyborczej dodawanie i przeglądanie komentarzy jest zablokowane.