24.01.2023 13:00 11 PM

Przerwali inwestycje. Zdecydował wójt. Mieszkańcy pytają dlaczego

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. pixabay.com

„Firma pozostawiła nasze drogi niedokończone i przeniosła się do sąsiedniej miejscowości” – napisali na Facebooku mieszkańcy Domatowa. Wójt wyjaśnia, że od środy prace będą kontynuowane.

Po wielu interwencjach w końcu rozpoczęto remont dróg gruntowych w Domatowie. Niestety ze względu na trudne warunki pogodowe pracę zostały chwilowo przerwane. W dniu dzisiejszym miało nastąpić wznowienie prac. Niestety firma pozostawiła nasze drogi niedokończone i przeniosła się do sąsiedniej miejscowości (Leśniewo) – czytamy na stronie Facebookowej Sołectwa Domatowo.

Jak wyjaśniają władze gminy Puck roboty drogowe przeniesiono nagle z Domatowa do Leśniewa, ze względu na trudną sytuację na ulicy Piaskowej.

Była trudna sytuacja na ulicy Piaskowej, po budowie kanalizacji. Zdecydowałem o wyrównaniu tej drogi, żeby mieszkańcy mogli dojechać do małej Piaśnicy i do swoich posesji. Nie jesteśmy w stanie u wszystkich tego samego dnia wszystkiego zrobić. To musi trochę potrwać - mówi Tadeusz Puszkarczuk, wójt gminy Puck.

Jak zapowiada wójt w środę prace w Domatowie będą kontynuowane i potrwają przez kilka dni.

Mieszkaniec Domatowa we wpisie komentuje również rozmowę z wójtem na temat prac.

Podjąłem natychmiastową interwencję kontaktując się z wójtem gminy Puck otrzymałem odpowiedź, że jak będę wójtem to sam będę decydował. Byłem w szoku. Po prostu nie spodziewałem się tego typu odpowiedzi od osoby na stanowisku wójta – napisał mieszkaniec.

Ja rozumiem, że jest trudna sytuacja, ale są też są pewne ograniczenia i możliwości, powoli realizujemy i będziemy realizować to co będzie możliwe do zrobienia. W mediach społecznościowych wypisują tak różne, dziwne i piękne rzeczy, ja mogę tylko powiedzieć im wszystkim szczęść Boże – dodaje wójt gminy Puck.

W Domatowie trwa również budowa kanalizacji. Prace mają zakończyć się w czerwcu tego roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...