23.01.2023 10:31 23 PM/UM Gdynia

Gdynia szykuje się do swoich 97. urodzin

Fot. UM Gdynia

Urodzinowy bal, uroczysta sesja Rady Miasta, oprowadzania po muzealnych zakamarkach i wystawach – to tylko część wydarzeń, które odbędą się z okazji 97. urodzin Gdyni. Świętowanie będzie huczne i potrwa kilka dni. Pierwsze urodzinowe atrakcje zaplanowano 4 lutego. Najwięcej będzie się jednak działo od 10 do 12 lutego.

10 lutego 1926 roku Gdynia uzyskała prawa miejskie. Urodziny naszego miasta to wyjątkowy moment, w którym rokrocznie przypominamy o fenomenie budowy okna na świat II RP, będącego spełnionym marzeniem o Polsce na morzu. Z tej okazji nie zabraknie ciekawych wydarzeń, które zaplanowano z myślą o mieszkańcach i miłośnikach Gdyni. Tradycyjnie odbędą się również oficjalne, miejskie uroczystości i urodzinowa sesja rady miasta - czytamy na stronie urzędu miasta.

Świętowanie rozpocznie się już w sobotę, 4 lutego. Tego dnia w Polsat Plus Arenie Gdynia (ul. Kazimierza Górskiego 8) zaplanowano wielki, urodzinowy bal dla dzieci „Roztańczymy Gdynię”. Impreza karnawałowa powraca po dwuletniej przerwie. To okazja do wspólnej zabawy i tańców na parkiecie.

Bal odbędzie się w dwóch turach: od godz. 10.00 do godz. 12.00 oraz od godz. 14.00 do godz. 16.00. Na uczestników czeka moc atrakcji, m.in. zabawy z animatorami, taniec limbo, tor przeszkód, zadania sportowe, fotobudka, kolorowe przypinki czy zabawy z chustą i pomponami.

O ciekawą oprawę wydarzenia zadbają też szkoły taneczne z Gdyni, które zaprezentują kilkuminutowe pokazy oraz zaproszą dzieci do zabawy. Każda z nich poprowadzi także indywidualne lekcje tańca - informuje gdyński ratusz.

Wstęp na bal jest bezpłatny, ale obowiązują wejściówki. Rejestracja zostanie uruchomiona 28 stycznia. Link do zapisów będzie można znaleźć na stronie www.gdyniarodzinna.pl oraz na facebookowym profilu Gdyni Rodzinnej.

Więcej informacji na temat obchodów znajduje się tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...