13.01.2023 13:00 6 WH/MW/TTM

Awans Sobieskiego w prestiżowym rankingu

Fot. TTM

Poznaliśmy wyniki rankingu Perspektywy 2023. Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie awansowało i uzyskało srebrną tarczę. Wśród techników w powiecie wejherowskim najlepszym okazał się Powiatowy Zespół Szkół w Redzie.

W rankingu brane są pod uwagę wyniki matury podstawowej i rozszerzonej oraz sukcesy na olimpiadach.

Nasi uczniowie zdobyli najwyższe lokaty na olimpiadach historycznych i geograficznych, co ma swoje przełożenie na pozycję szkoły w tym rankingu – mówi Katarzyna Bojke, dyrektor PZS nr 1 w Wejherowie w rozmowie z Twoją Telewizją Morską.

Po kilku latach Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie zdobyło srebrną tarczę.

Srebrną tarczę otrzymało także liceum salezjańskie, a brąz przypadł w udziale I Liceum im. Książąt Pomorskich w Rumi. Wejherowska Samochodówka, która w ubiegłym roku mogła poszczycić się srebrną tarczą, w tym nie otrzymała żadnej z nich. Także Elektryk zanotował spadek ze srebra na brąz i w rankingu wyprzedzony został przez technikum w Redzie, które utrzymało swoje ubiegłoroczne historyczne srebro.

Ranking wymagający i opiniotwórczy. Mamy tego świadomość. To dla nas ogromna satysfakcja. Utrzymaliśmy srebrną tarczę. Jesteśmy na początku drogi, którą sobie założyliśmy, aby szkoła rozwijała się w najlepszy możliwy sposób. Ten ranking potwierdza drugi raz z rzędu, że szkoła idzie w dobrym kierunku – wyjaśnia Dorota Nowicka-Klimowicz, dyrektor PZS w Redzie.

Więcej informacji o rankingu w materiale Twojej Telewizji Morskiej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...