Zespół Oddziału Chirurgii Onkologicznej Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni wykonał pierwsze dwie resekcje jelita grubego z powodu raka z wykorzystaniem systemu robotycznego da Vinci.
— Są to pierwsze tego typu zabiegi w województwie pomorskim. Jak mówią nasi specjaliści nowa technika operowania to przede wszystkim większa precyzja zabiegu ze względu na powiększenie i lepszą jakość obrazu, a także bardzo precyzyjne narzędzia i co za tym idzie potencjalnie mniej powikłań pooperacyjnych. Operację przeprowadzili dr n. med. Maciej Ciesielski przy asyście lek. Michała Stańczaka, a nadzór sprawował doświadczony proktor dr. n med. Krzysztof Kaseja (SPSK nr 2 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego) - informują Szpitale Pomorskie.
[galeria]
To już kolejny rodzaj zabiegów przy użyciu robota da Vinci w Szpitalach Pomorskich, po operacjach urologicznych oraz z zakresu chirurgii głowy i szyi.
Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.