Politycy nie zabijajcie polskich mediów

22.12.2022 12:30 36 WH/KMP Gdańsk

Zaprosiła go do siebie na randkę – została okradziona [AKTUALIZACJA]

Fot. KWP Gdańsk

Gdańszczanka zaprosiła do swojego mieszkania mężczyznę poznanego na portalu randkowym. Mężczyzna wykorzystał chwilę nieuwagi i zabrał jej laptopa, biżuterię czy pieniądze. Teraz policjanci szukają podejrzanego i opublikowali jego zdjęcia.


AKTUALIZACJA 22 grudnia godz. 12:30

Poszukiwany mężczyzna został zatrzymany.

Dzięki pracy operacyjnej funkcjonariuszy oraz współpracy z mediami, oraz pomocy mieszkańców, którzy rozpoznali mężczyznę w policyjnym komunikacie, kryminalni ustalili tożsamość sprawcy kradzieży i jego miejsce zamieszkania. Wczoraj wieczorem policjanci zatrzymali 27-latka na klatce schodowej jednego z budynków we Wrzeszczu. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli i zabezpieczyli przedmioty oraz pieniądze, które ukradł pokrzywdzonej gdańszczance. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dziś usłyszy zarzuty za przestępstwo kradzieży - informuje gdańska policja.


W czwartek (15 listopada) policjanci z Gdańska Wrzeszcza otrzymali zgłoszenie o kradzieży.

Kilka dni wcześniej za pośrednictwem portalu randkowego młoda kobieta poznała mężczyznę, z którym postanowiła się spotkać. Gdańszczanka umówiła się z nim w swoim mieszkaniu. Kiedy kobieta na chwilę je opuściła, mężczyzna wykorzystał okazję i ukradł jej laptopa, biżuterię, rzeczy osobiste oraz pieniądze – relacjonują mundurowi.

Łup był warty w sumie około 9 tys. złotych. Gdańska komenda szuka mężczyznę, z którym kobieta umówiła się na randkę. Każdy, kto go rozpoznaje proszony jest o kontakt dzwoniąc pod nr. tel. 47 74115 22, numer alarmowy 112 lub pisząc na adres [email protected].

[IMG]2[/IMG]

Policjanci apelują o rozwagę i przypominają, że do nawiązywanych w mediach społecznościowych kontaktów i tego typu sytuacji warto podejść z dużą ostrożnością i zawsze zachować czujność, ponieważ jedna ryzykowna decyzja w życiu może zadecydować o przyszłości. Wielu pokrzywdzonych wstydzi się takiej sytuacji, nierzadko ukrywają fakt przed rodziną oraz znajomymi, często mają opory aby, opowiedzieć o tym, co się stało. Przypominamy, że o wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy lub kradzieżach należy natychmiast powiadomić policjantów – czytamy w komunikacie policji.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...