16.12.2022 08:00 19 WH/TTM

Gdzie pojeździmy na łyżwach na Nordzie?

Fot. TTM archiwum

W regionie nie brakuje amatorów zimowego szaleństwa. Sprawdzamy, gdzie w tym sezonie pojeździmy na łyżwach.

Reda

W Redzie kryte lodowisko przy MOSiR-ze wystartuje między 6 a 8 stycznia.

Zobacz także: Zadaszone lodowisko w Redzie już działa

Ze względu na oszczędności, które narzuca nam ustawa, postanowiliśmy, że w grudniu nie uruchomimy lodowiska, ale w styczniu, także ze względu na okres ferii – mówi Łukasz Kamiński, zastępca burmistrza Redy.

Pod koniec grudnia MOSiR poda cennik oraz rozkład funkcjonowania.

Gmina Wejherowo

W Gościcinie nie pojawi się zimowa ślizgawka.

Niestety, lodowisko będzie nieczynne z powodu problemów technicznych. Uległo pewnemu uszkodzeniu. Koszty remontu są dość wysokie. W obecnej sytuacji gminy na to nie stać – wyjaśnia kierownik referatu oświaty i spraw społecznych urzędu gminy Wejherowo Krzysztof Sapieha.

Wejherowo

W Wejherowie do końca ferii (29 stycznia) lodowisko na rynku będzie czynne. Korzystanie jest bezpłatne.

Zobacz także: Nie będzie lodowiska przy ‘Ósemce’ w Wejherowie

Tej zimy lodowisko nie zawita przy Szkole Podstawowej nr 8 z powodu oszczędności.

Gdynia

W piątek (16 grudnia) lodowisko przy parkingu zewnętrznym Centrum Handlowego Riviera zostanie otwarte. Ślizgawka otwarta będzie przez cały tydzień. Więcej szczegółów można znaleźć na portalu Gdynia.pl.

Gdańsk

Gdański Archipelag Kultury odpowiedzialny jest za lodowisko „balon” na placu Zebrań Ludowych. W tygodniu od wtorku do piątku lodowisko będzie czynne od godz. 14:30, a w weekendy od 11:30. Więcej informacji znajduje się tutaj.

Władysławowo

W Władysławowie przy ul. Hallera 19 na lodowisko łyżwiarze wyjadą najprawdopodobniej w sobotę (17 grudnia). To planowana, oficjalna data otwarcia, która może ulec zmianie, jeśli temperatura na zewnątrz będzie utrudniała budowę tafli. Lodowisko będzie otwarte do 26 lutego 2023 r.

Hala w tym roku będzie miała boczne ściany, które powinny poprawić komfort jazdy w deszczowe i wietrzne dni, ale jeśli tej zimy powtórzą się wichury z ubiegłego sezonu, również będziemy musieli dostosować się do alertów pogodowych i zamykać lodowisko ze względu bezpieczeństwa w wybrane dni - informuje lodowisko.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...