08.12.2022 15:00 6 WH

Kino z Jastarni z nagrodą specjalną ministra kultury

Fot. Kino Żeglarz/Facebook

Minister Kultury Jarosław Sellin przyznał Fundacji Kino Żeglarz z Jastarni nagrodę specjalną. „To zaszczyt stać w jednym szeregu z najprężniejszymi organizacjami województwa pomorskiego, które robią naprawdę piękne i wielkie rzeczy” – informuje kino.

Za nami gala wręczenia nagród Bursztynowy Mieczyk dla pomorskich organizacji pozarządowych.

Legendarne Kino Żeglarz, które działa w Jastarni, zostało uhonorowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zobacz także: Patrycja Blindow z Jastarni Kiniarką Roku i z nagrodą marszałka

To zaszczyt stać w jednym szeregu z najprężniejszymi organizacjami województwa pomorskiego, które robią naprawdę piękne i wielkie rzeczy – czytamy na fanpage’u kina. - Nie spodziewałyśmy się takiego wyróżnienia. Pan Minister sprawuje pieczę nad konserwatorami zabytków – może to stąd? Poważnie mówiąc – jesteśmy ogromnie wzruszone i dziękujemy najpiękniej za zaufanie i docenienie.

Nagroda ministra wiąże się ze wsparciem finansowym, które w całości zostanie przeznaczone na zakup projektora DCP.

Ponadto reprezentacja kina w składzie Urszula i Patrycja Blindow odebrały zeszłoroczną nagrodę Bursztynowego Mieczyka w kategorii Debiut.

Zobacz także: Niezapomniane kino ‘Świt’ w Wejherowie - ‘legendarny kiniarz’, niesłyszący Heniek i inne opowieści

Bursztynowy Mieczyk to nagroda wręczana organizacjom pozarządowym od 28 lat, propagując działania obywatelskie – zapoczątkowana przez Macieja Płażyńskiego była pierwszą taką nagrodą w Polsce.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...