05.12.2022 16:00 59 WH/TTM

Bezpieczne przejście do parku – ul. Św. Anny po remoncie

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Zakończył się remont na ul. Św. Anny w Wejherowie. Nowa ulica umożliwia bezpieczne przejście z rynku do parku Majkowskiego. Ponadto zmodernizowano parking i chodnik na ul. Mickiewicza.

W poniedziałek (5 grudnia) władze miasta odebrały nową inwestycję w Wejherowie.

Przez wiele lat był to nieutwardzony teren. Dzisiaj mamy ulicę z pięknymi nawierzchniami, co ważne z dużą ilością zieleni – mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Ponadto pojawiły się ławki i parking. Dzięki nowej ulicy piesi będą mogli bezpośrednio pójść z placu Wejhera do parku. W tym celu przebudowano przejście na ul. Parkowej. Postawiono przystanek autobusowy ze szklaną wiatą oraz zamontowano monitoring.

Uważaliśmy, że jest to całkiem atrakcyjna część miasta i ona wymaga tego, aby zrobić ją przyjazną dla wszystkich. Zaczęliśmy tę przestrzeń otwierać – wyjaśnia prezydent Krzysztof Hildebrandt. - Ten teren dostał nowy blask. Spełnia dwie funkcje – dojazd dla mieszkańców i możliwość bezpiecznego przejścia z rynku do parku.

Ponadto wyremontowano parking przy ul. Mickiewicza, gdzie kierowcy będą mogli parkować bezpłatnie. Wspólnie ze starostwem zmodernizowano chodnik.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Koszt całego remontu to 2,8 mln złotych, z czego 80 procent to unijne dofinansowanie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...