04.12.2022 12:00 10 WH/TTM

Dwie imprezy w Ekofabryce - Wejherowskie Klamoty i urodziny Wejherowskiej Karty Mieszkańca

Fot. Karina Labuda/TTM

W sobotę (3 grudnia) wiele działo się w Ekofabryce. Wejherowianie świętowali pierwsze urodziny Wejherowskiej Karty Mieszkańcy. Ponadto chętni wzięli udział w trzeciej edycji Wejherowskich Klamotów.

To już 12 miesięcy odkąd w Wejherowie funkcjonuje Wejherowska Karta Mieszkańca.

Kiedy wprowadzaliśmy Kartę Mieszkańca mieliśmy 20 partnerów, dzisiaj mamy aż 60. Cały czas wpływają wnioski, aby do nas dołączyć. Cieszymy się, że aż tylu mieszkańców tę kartę pobrało - mówi zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz.

Karta uprawnia do zniżek za abonament parkingowy czy półkolonie i nie tylko. Łącznie 5 tys. wejherowian korzysta z tego programu. Aby dołączyć wystarczy być mieszkańcem i rozliczać PIT w Wejherowie. W planach jest organizowanie kolejnych korzyści dla posiadaczy.

Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM

W tym samym czasie w Ekofabryce odbyły się 3. Wejherowskie Klamoty.

Z edycji na edycji widzimy coraz większe zainteresowanie, co nas bardzo cieszy - wyjaśnia Andrzej Gorczycki, prezes ZUK Wejherowo.

Wszyscy chętni mogli zaopatrzyć się w rzeczy z drugiej ręki, odnowione przez pracowników i wolontariuszy Ekofabryki. Co ważne cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany organizacjom działającym lokalnie.

Ekofabryka zapowiada kolejne podobne wydarzenia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...