04.12.2022 12:58 4 WH/TTM

Luzino sportem stoi - nagrodzono najlepszych sportowców

Fot. Karina Labuda/TTM

Za nami Gala Sportu w gminie Luzino, podczas której nagrodzono najlepszych lokalnych sportowców. Wyróżniono m.in. Paulinę i Żanetę Stenki czy Katarzynę Płotkę. "To jest duże święto luzińskiego sportu" - mówi przewodniczący rady gminy Bartłomiej Formela.

W sobotę (3 grudnia) w hali widowiskowo-sportowej w Luzinie odbyła się Gala Sportu.

To jest duże święto luzińskiego sportu, zarówno dla tych, którzy osiągają sukcesy oraz tych, którym do dużych sukcesów brakuje - mówi przewodniczący rady gminy Luzino Bartłomiej Formela. - Mamy sukcesy rangi mistrzostw Europy i mistrzostw świata. Dziewczyny kickbokserki zdobywają medale. Mamy też duże osiągniecia w tenisie stołowym i piłce nożnej.

Zobacz także: Paulina Stenka z gminy Luzino zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy

Wyróżniono sportowców, trenerów czy działaczy sportowych. Wśród nich znaleźli się m.in. Paulina i Żaneta Stenki, Katarzyna Płotka czy Zuzanna Kalbarczyk.

Chcemy im podziękować za to, że dzisiaj GOSRiT Luzino to jest marka rozpoznawalna wśród ludzi sportu nie tylko w województwie, ale też w Polsce. Chcemy podziękować sportowcom za to, że promują gminę i zdrowy styl życia oraz zachęcają każdego z nas do aktywności fizycznej - wyjaśnia wójt Jarosław Wejer.

Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM

W 2022 roku na kulturę fizyczną przeznaczono ponad 3,5 mln złotych. W przyszłym roku ma to być ponad 3,9 mln złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...