03.12.2022 16:00 8 WH/KPP w Wejherowie

O bezpieczeństwie w podstawówce w Orlu

Fot. KPP Wejherowo

Jazda w foteliku, bezpieczna droga do szkoły czy odblaski - o takich tematach rozmawiali uczniowie z podstawówki w Orlu z policjantką. Spotkanie odbyło się w ramach programu "Uczę się bezpieczeństwa".

W ostatnim czasie policjanci z wejherowskiej komendy odwiedzają szkoły w regionie, aby uczyć najmłodszych mieszkańców i bezpieczeństwie.

Policjantka przeprowadziła zajęcia z uczniami Szkoły Podstawowej w Orlu. W czasie dwóch prelekcji omówione zostały zasady dotyczące bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych. Dzieci chętnie uczestniczyły w rozmowie, udzielały odpowiedzi na pytania, dlaczego powinny zawsze siedzieć w foteliku ochronnym oraz z jakiej przyczyny muszą mieć zapięte pasy bezpieczeństwa - mówi asp.sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Pierwszaki miały okazję dowiedzieć się do czego służą i jak bardzo ważne są elementy odblaskowe. Ponadto, dowiedziały się o konieczności informowania rodziców o aktualnym miejscu zabawy, unikaniu propozycji spaceru z nieznaną osobą, a także właściwym zachowaniu się w przypadku zaatakowania przez psa.

Fot. KPP Wejherowo

Na zakończenie każdego ze spotkań dzieci otrzymały elementy odblaskowe.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...