01.12.2022 09:01 10 PM/UM Rumia

Kierująca miała problemy z płynną jazdą. Zatrzymali ją strażnicy miejscy

Fot. UM Rumia

Gwałtownie hamowała i przyspieszała, silnik samochodu cyklicznie gasł, a kierunkowskazy były chaotycznie włączane i wyłączane - strażnicy miejscy myśleli, że ma problemy techniczna. Okazało się, że była pijana.

Podczas służby patrolowej, wykonywanej w poniedziałkowy poranek (28 listopada) przy ul. Gdańskiej w Rumi, str. Bartłomiej Mach i mł. insp. Tomasz Grzejda zauważyli citroena, którego kierowca miał problemy z płynną jazdą.

Z początku mundurowi myśleli, że są to problemy techniczne, ponieważ kierujący gwałtownie hamował i przyspieszał, silnik samochodu cyklicznie gasł, a kierunkowskazy były chaotycznie włączane i wyłączane - czytamy na stronie miasta Rumi.

Ostatecznie strażnicy zatrzymali pojazd i wylegitymowali kierowcę, którym okazała się około 30-letnia kobieta.

Podczas kontroli wyczuli od kierującej woń alkoholu, więc natychmiast odebrali jej kluczyki i wezwali na miejsce funkcjonariuszy policji. Okazało się, że kobieta nie miała prawa jazdy, a badanie alkomatem wykazało 3 promile. Dzięki czujności mundurowych udało się więc wyeliminować z ruchu drogowego potencjalnego sprawcę potrącenia lub wypadku - relacjonuje rumski ratusz.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...