29.11.2022 14:00 27 PM

Myją quady w jeziorze. Morsy informują o ‘czarnej mazi na brzegu’

Fot. Czytelnik

Chcieli morsować i odkryli zanieczyszczenie. „Czarna, tłusta, brudząca substancja” na brzegu Jeziora Dobrego zwróciła uwagę grupy osób, która przyjechała nad akwen, żeby wejść do wody. O sytuacji wiedzą już odpowiednie służby. Wyciek został zneutralizowany przez straż rybacką.

Jeden z naszych Czytelników poinformował nas o zanieczyszczeniu jeziora Dobrego, które znajduje się na trasie Wejherowo - Krokowa niedaleko Piaśnicy Wielkiej.

Rano z przyjaciółmi wybraliśmy się nad Jezioro Dobre, aby morsować. Niestety na miejscu zastaliśmy zanieczyszczone jezioro czarną, tłustą, brudzącą substancją. Obszar pokryty tą mazią zajmuje ponad połowę linii brzegu. Na miejscu widoczne też były ślady pozostawione po kładach – napisał Czytelnik.

Zanieczyszczenie zostało odkryte w niedzielę (26 listopada) rano. Okazuje się, że służby znają ten problem.

Od dłuższego czasu nad jezioro przyjeżdża grupa quadowców, wjeżdżają do jeziora, płuczą pojazdy i je myją. Mają pewnie wycieki spod misek olejowych. W związku z tym powstała ścieżka oleju wzdłuż linii brzegowej, w części plażowej tego jeziora – wyjaśnia Marek Baranowski, komendant Powiatowej Społecznej Straży Rybackiej przy kole 68 Puck.

Komendant pojechał na miejsce i zneutralizował część wycieku.

Wyciek, który był, zneutralizował się po części sam. Po konsultacji ze strażą pożarną z Pucka użyłem substancji, która neutralizuje plamy oleju, zostało to zneutralizowane i nie ma po tym śladu – dodaje Marek Baranowski.

Fot. Czytelnik Fot. Czytelnik Fot. Czytelnik Fot. Czytelnik Fot. Czytelnik Fot. Czytelnik Fot. Czytelnik

O zdarzeniu powiadomiono policję w Krokowej, a także Nadleśnictwo Wejherowo i leśnictwo Domatowo.

Przypominamy, że czekamy na Państwa sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...