29.11.2022 15:00 0 WH

'Jest coraz trudniej.' Niosą pomoc na ogarniętą wojną Ukrainę

Fot. Stowarzyszenie "Pomagamy bądź z Nami"

Stowarzyszenie „Pomagamy bądź z nami” realizuje konwoje z pomocą humanitarną na Ukrainę. Dzięki ich pomocy, udało się zorganizować karetkę, transporty żywności czy agregaty prądotwórcze. Każdy chętny może zaangażować się w akcję poprzez zbiórkę.

Wojna na Ukrainie trwa przeszło dziewięć miesięcy. W całej Polsce organizowane są zbiórki dla sąsiadów zza wschodniej granicy, którzy żyją w kraju ogarniętym wojną.

W akcje pomocowe angażuje się także stowarzyszenie „Pomagamy bądź z nami”. Za nimi już 10 wyjazdów w głąb Ukrainy, gdzie zawożą żywność, ubrania, leki czy inne potrzebne rzeczy. Zaopatrują w pomoc mieszkańców Ukrainy i żołnierzy.

Dzięki zaangażowaniu dobroczyńców i stowarzyszenia udało się dostarczyć ambulans, busa czy agregaty prądotwórcze.

W poniedziałek (28 listopada) wrócili z kolejnej wyprawy, podczas której przekazali 6 generatorów prądu, 18 promienników gazowych, piecyk gazowy, leki oraz zimową odzież.

Był to jeden z najbardziej traumatycznych dla nas wyjazdów. Jest coraz trudniej, ponieważ dociera tu coraz mniej pomocy humanitarnej. Niezmiennie staramy się wspierać cztery domy dziecka, w których znajduje się około 500 sierot, część uratowana przed wywiezieniem do Rosji – relacjonuje Jacek Miąskowski, koordynator wyjazdów na Ukrainę.

Fot. Stowarzyszenie "Pomagamy bądź z Nami" Fot. Stowarzyszenie "Pomagamy bądź z Nami" Fot. Stowarzyszenie "Pomagamy bądź z Nami" Fot. Stowarzyszenie "Pomagamy bądź z Nami" Fot. Stowarzyszenie "Pomagamy bądź z Nami" Fot. Stowarzyszenie "Pomagamy bądź z Nami"

Wiele rejonów Ukrainy jest ogarnięta ciemnością i chłodem, ze względu na odcięcie od infrastruktury energetycznej.

Członkowie stowarzyszenia już szykują się na kolejną wyprawę, którą zaplanowano na styczeń 2023 roku z okazji Bożego Narodzenia w wyznaniu prawosławnym. Dobroczyńcy będą rozwozić prezenty do domów dziecka.

Zapraszamy do wsparcia inicjatywy poprzez dostarczenie słodyczy lub upominków. Ewentualnie dla ułatwienia można dokonać wpłaty na konto z dopiskiem „DZIECI Z UKRAINY” – dodaje Miąskowski.

Do stacji kontroli pojazdów w Baninie można przynosić – żywność, leki, agregaty prądotwórcze, latarki, ciepłe śpiwory, koce, duże plecaki, odzież militarną, kurtki, swetry, kosmetyki czy żywność dla dzieci. Można także kontaktować się w tej sprawie pod numerem 602108110. Dane do przelewu -Stowarzyszenie "Pomagamy bądź z nami", nr konta - 45 2030 0045 1110 0000 0399 7150.


Czytaj również: