29.11.2022 11:30 40 PM/SM Wejherowo

Pijani nieletni na ulicach Wejherowa

Zdjęcie ilustracyne/Fot. pixabay.com

Jeden miał 1,8 promila, a drugi 1,7 promila. Strażnicy miejscy zatrzymali pijanych nieletnich. Nastolatkowie zostali przekazani pod opiekę rodziny.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy strażnicy ujawnili dwóch nieletnich mieszkańców powiatu wejherowskiego w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich miał w wydychanym powietrzu 1,8 promila alkoholu.

Alkohol spożywał na terenie boiska szkolnego. Został przekazany rodzicom, a jego sprawa trafiła do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Wejherowie – informuje Zenon Hinca, komendant wejherowskiej straży miejskiej.

Natomiast w niedzielę (27 listopada) tuż po północy, dyspozytor numeru 112 powiadomił straż miejską, że na przystanku MZK przy ulicy Kociewskiej siedzi w stanie nietrzeźwym nieletni.

Na miejscu było już pogotowie ratunkowe. Medycy stwierdzili, że nieletni nie wymaga opieki medycznej. Był nietrzeźwy. Piętnastolatek miał 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Został odebrany przez rodzinę. Teraz jego sprawa również znajdzie swój finał w Sądzie Rodzinnym i Nieletnich - dodaje Zenon Hinca.

W tym roku wejherowska straż miejska podjęła blisko sto różnego rodzaju interwencji wobec osób nieletnich, które dopuściły się bądź były podejrzane o dokonanie czynów karalnych. Wśród zanotowanych przejawów demoralizacji nieletnich jest również picie alkoholu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...