28.11.2022 15:30 6 PM/KWP Gdańsk

Zatrzymali poszukiwanego stadionowego chuligana

Fot. KWP Gdańsk

Za 31-letnim gdańszczaninem wystawione były dwa listy gończe oraz zarządzenie sądu. Mężczyzna znany jest policjantom z powiazań ze środowiskiem pseudokibicowskim, karany był również za posiadanie narkotyków i kradzieże. Policjanci Wydziału do spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali w ubiegłym tygodniu poszukiwanego mężczyznę.

Za pseudokibicem jednej z trójmiejskich drużyn piłkarskich wystawione zostały trzy podstawy do wszczęcia poszukiwań. Były to dwa listy gończe, oraz zarządzenie sądu, na podstawie których mężczyzna miał do odbycia karę ponad 230 dni pozbawienia wolności.

Kolejne ustalenia policjantów komendy wojewódzkiej oraz rozpoznanie środowiska pseudokibiców doprowadziły do wytypowania miejsca ukrywania się poszukiwanego 31-latka z Gdańska. Funkcjonariusze, 24 listopada zatrzymali go na terenie ogródków działkowych w dzielnicy Olszynka. W tym miejscu oprócz poszukiwanego, policjanci odnaleźli 4 rowery, z których 2 po sprawdzeniu w policyjnych systemach widniały jako kradzione, natomiast 2 pozostałe miały usunięte numery fabryczne. Policjanci zabezpieczyli wszystkie jednoślady i będą teraz ustalać ich właścicieli - informuje Pomorska Policja.

Fot. KWP Gdańsk Fot. KWP Gdańsk Fot. KWP Gdańsk

Funkcjonariusze przewieźli zatrzymanego do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, w piątek usłyszał on zarzut dotyczący paserstwa. Za popełnienie tego czynu grozi kara do 5 lat więzienia.

Ze względu na to, że mężczyzna karany był wcześniej za posiadanie narkotyków, na teren działki, na której mężczyzna się ukrywał, skierowany został również przewodnik z psem służbowym o imieniu Korek - wyspecjalizowanym w poszukiwaniu środków odurzających. Tym razem jego węch nie miał możliwości wykazania się, w altanie oraz na terenie ogródka nie było żadnych ukrytych substancji zabronionych - informuje policja.

Policjanci od zwalczania przestępstw popełnianych przez pseudokibiców następnego dnia zatrzymali także 40-letniego mężczyznę, który również związany jest ze środowiskiem stadionowych chuliganów. Był on poszukiwany ponieważ ciążyła na nim grzywna w związku z kierowaniem pojazdem pomimo cofniętych uprawnień. Po dokonaniu wpłaty, mężczyzna został zwolniony.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...