25.11.2022 12:30 22 PM/KPP Wejherowo

Autami zablokowali jej drogę. Miała prawie 3 promile

Fot. Policja

Jechała środkiem drogi. Niebezpieczne zachowanie 46-letniej kobiety zauważyli inni kierowcy i postanowili uniemożliwić jej dalszą jazdę. Jeden z samochodów zatrzymał się przed jej autem, a drugi kierowca zatrzymał swój pojazd za jej samochodem. Wtedy też kobieta cofnęła i uderzyła w stojącą za nią skodę, powodując zdarzenie. Miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w czwartek (24 listopada) przed godziną 21:00. Policjanci otrzymali zgłoszenie z informacją, że ul. Gdańską w Wejherowie jedzie renault arcana, a kierowca może być nietrzeźwy, gdyż jedzie całą szerokością drogi.

Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, 46-latka kierująca samochodem renault została ujęta przez innych kierowców. Jak ustalili funkcjonariusze, jeden z samochodów zatrzymał się przed jej samochodem, a drugi kierowca zatrzymał swój samochód za jej samochodem. Wtedy też kobieta cofnęła swój samochód i uderzyła w stojącą za nią skodę, powodując zdarzenie - relacjonuje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Policjanci za spowodowaną kolizję drogową ukarali 46-latkę mandatem karnym w wysokości 4000 zł, 10 punktami karnymi oraz zatrzymali jej prawo jazdy. Sprawdzenie kierującej alko-testem wykazało, że miała w organizmie prawie 3 promile.

Za popełnione przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

W takich sytuacjach, kiedy widzimy, że ktoś popełnia przestępstwo (tj. kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, ale także inny czyn zabroniony) lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem, o które apelujemy będzie poinformowanie policji o swoich spostrzeżeniach i ewentualnie obserwowanie sprawcy z pewnej odległości, aż do przyjazdu służb na miejsce, tak by bezpośrednio się nie narażać - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...