25.11.2022 10:00 4 PM/KWP Gdańsk

Radiowozy za ponad 166 tys. zł zasilą wejherowską i pucką policję

Fot. KWP Gdańsk

Nowe radiowozy z nowym wzorem oznakowania, wkrótce zasilą komendy województwa pomorskiego - będą nimi jeździć między innymi policjanci z Pucka i Wejherowa. "Radykalne zmiany w oznakowaniu policyjnych radiowozów uzasadnione są lepszą widocznością, która zwiększy bezpieczeństwo funkcjonariuszy oraz innych użytkowników dróg" - tłumaczy policja.

Nowe radiowozy z nowym wzorem oznakowania, jeszcze w tym miesiącu zasilą komendy województwa pomorskiego. jak tłumaczy policja zmiany w oznakowaniu policyjnych radiowozów spowodują ich lepszą widoczność, która przełoży się na wzrost bezpieczeństwa funkcjonariuszy oraz innych użytkowników dróg.

Nowoczesne radiowozy, poprawią także komfort pracy funkcjonariuszy, a co za tym idzie ich niezawodność np. na krótszy czas dojazdu do miejsca interwencji - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

Zakup samochodów realizowany został w ramach zakupów współfinansowanych przez jednostki samorządów terytorialnych oraz policji. Cena radiowozu z nowym oznakowaniem wynosi ponad 166 tys. zł. Zakup floty był możliwy dzięki dofinansowaniu 50 % na 50 %, gdzie samorządy dopłaciły 65 tys. zł. do zakupu każdego z radiowozów.

W naszym województwie pozostanie 8 takich radiowozów. Nowoczesnymi autami będą jeździli policjanci z Gdańska, Słupska, Bytowa, Pucka, Wejherowa. W Komendach Powiatowych Policji w Chojnicach, Kartuzach i Pucku pozostaną trzy radiowozy w całości sfinansowane przez samorządy.

Samochody Kia Sportage są wyprodukowane w ramach nowej generacji modelu, wyposażone w silnik benzynowy o pojemności cm³ 1598 oraz mocy netto 110 kW. Dodatkowo pojazdy są wyposażone w manualną skrzynię biegów, czujniki i kamerę cofania, apteczkę pierwszej pomocy z rozszerzonym jej wyposażeniem, koło dojazdowe, a także system łączności radiowej dedykowany dla policji. Dostawa tych radiowozów jest pierwszą, która została zrealizowana zgodnie z nowym wzorem oznakowania pojazdów policyjnych przedstawionych na targach Europol w Kielcach w 2022 r.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...