24.11.2022 10:30 3 PM/TTM

Mieszkańcy gminy Wejherowo zapłacą więcej za śmieci

Fot. TTM

Zmiany w budżecie, współpraca z organizacjami pozarządowymi, czy podwyżki opłat za wywóz odpadów – to tylko niektóre z uchwał, którymi podczas wczorajszej sesji zajęli się radni gminy Wejherowo.

Wśród uchwał sesji znalazły się przede wszystkim te, które dotyczyły zmian w budżecie gminy Wejherowo.

Mamy nowe zadanie inwestycyjne, chodzi o ulicę Świerkową w Łężycach. Przy współfinansowaniu i we współpracy ze stowarzyszeniem „Szansa dla nas” chcemy rozpocząć w tym roku prace projektowe, najprawdopodobniej w przyszłym roku ma być realizacja. Dodatkowo otrzymaliśmy ponad 3 mln zł z funduszu covidowego na wypłatę mieszkańcom dotacji dla innych źródeł ciepła - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Przemysław Kiedrowski wójt gminy Wejherowo.

Podczas sesji radni przyjęli także uchwałę o współpracy gminy z organizacjami pozarządowymi w przyszłym roku. Radni zajęli się również petycją, która wpłynęła do nich od samych mieszkańców. Wniosek dotyczy drogi Zbychowo-Reda.

Droga Zbychowo-Reda jest w trudnej sytuacji prawnej, jest to droga lasów wynajmowana przez gminę. Dążymy do tego, żeby tą drogę jako gmina przejąć i może wspólnie z lasami wyremontować, ale to potrwa - dodaje Przemysław Kiedrowski.

Tymczasem mieszkańcy gminy muszą się także liczyć z wprowadzanymi od nowego roku zmianami dotyczącymi między innymi opłat za wywóz odpadów.

Podwyższenie stawki dla mieszkańców, którzy wyłamią się ustawy i nie będą segregować odpowiednio odpadów komunalnych. Stawki proponowane przez gminę sięgają rzędu 90 zł od osoby za jednorodzinne mieszkanie, a dla wielorodzinnych 96 zł za osobę - wyjaśnie Hubert Toma, przewodniczący Rady Gminy Wejherowo.

Już na wcześniejszej sesji radni zdecydowali także o podwyżce za wywóz odpadów segregowanych.

Podnosimy stawki do 30 zł dla mieszkańców domów jednorodzinnych oraz wielorodzinnych na 32 zł - informuje wójt gminy Wejherowo.

Więcej w materiale Twojej Telewizji Morskiej: Gminni radni obradowali na sesji w Bolszewie


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...