23.11.2022 13:02 2 WH

Wejherowianka Amalia Damps świętuje 100 lat

Fot. Służba Więzienna

Kilka dni temu wejherowianka Amalia Damps obchodziła setne urodziny. Jak mówi jubilatka, jej sekretem długowieczności jest dieta bogata w ryby i zboże. Pani Amalia wychowała ośmioro dzieci i doczekała się wnuków, prawnuków oraz praprawnuków.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze służby więziennej odwiedzili panią Amalię z Wejherowa.

Z okazji urodzin mjr Artur Kołodziejski - zastępca Dyrektora Aresztu Śledczego w towarzystwie Henryka Patock oraz Janusza Skrzyńskiego – przewodniczących Koła Terenowego Krajowego Związku Emerytów i Rencistów przy Areszcie Śledczym w Wejherowie, wręczył jubilatce kwiaty z życzeniami. Życzenia złożył również Grzegorz Gaszta - kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Wejherowie, który przybył do jubilatki z gratulacjami i życzeniami od władz miasta – informuje wejherowski areszt śledczy.

Mąż jubilatki przez wiele lat pełnił służbę w więzieniu w Wejherowie. W ślady ojca poszła jedna z siedmiu córek państwa Damps.

Teraz jedną z ulubionych rozrywek jest śpiewanie piosenek. Ale nie zawsze życie było dla Pani Amalii tak łaskawe. W młodości, w hitlerowskim obozie w Potulicach koło Nakła, który spełniał funkcję obozu zbiorczego dla ludności polskiej wysiedlanej z Okręgu Gdańsk – Prusy Wschodnie, pośród dzieci ciężko pracujących w obozie była Pani Amalia – informują wejherowscy funkcjonariusze.

Stuletnia wejherowianka doczekała się ośmioro dzieci. Pani Amalia jest szczęśliwą babcią – ma wnuki, prawnuki i praprawnuki.

Jak dożyć ponad 100 lat? Jubilatka zdradza, że kluczem do sukcesu jest odpowiednia dieta bogata w mięso ryb, a u podstaw znajdują się zboża – śniadanie Pani Amalia zaczyna od płatków owsianych. Poza tym stroni od używek, nigdy nie paliła papierosów i nadal dużo się rusza, teraz są to głownie spacery. Seniorka stara się nie tracić pogody ducha.

Pani Amalii gratulujemy tak wspaniałego wieku! Życzymy wielu, wielu lat w zdrowiu i szczęściu!


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...